DERT-668x27311

G BELGELERİ

G YETKİ BELGESİ

G1 Yetki Belgesi:Ticari amaçla yurt içi eşya taşımacılığı yapacakların alması gereken belgedir.

G1 Yetki belgesi almak için başvuranların; G1 belgesi sahipleri kendi adlarına taşıma yapamazlar. Başvuranların en az 20 000 TL kayıtlı sermayeye sahip olmaları şarttır. L1-N1-N2 ve K1 yetki belgesi sahibi firmaların en az biri ile imzalanmış acentelik sözleşmelerinin olması gerekmektedir. Bu iş için elverişli en az 30 metrekare kapalı ve yükleme,boşaltma,istifleme,aktarma yapılabilecek bir alana sahip olmaları şarttır.En fazla 10 adet yetki belgesi sahibi firm ile acentelik sözleşmesi yapabilirler.N türü yetki belgeleri ile acentelik yapmaları halinde sadece her il için sadece bir N1 veya N2 yetki belgesi sahibi firma unvanı adı altında faaliyette bulunabilirler.

G1 Yetki belgesinin fiyatı 7.746

G2 Yetki Belgesi: Ticari amaçla uluslararası ve yurt acentelik yapacakların alması gerekli belgedir.

G2 Yetki belgesi almak için başvuranların; En az 30 000 TL kayıtlı sermayeye sahip olmaları şarttır.C2 veya L2 yetki belgesine sahip bir firma ile imzalanmış acentelik sözleşmelerinin olması gerekmektedir.Bu iş için elverişli en az 30 metrekare kapalı yükleme boşaltma istifleme aktarma yapmaya elverişli bir alanın kullanım hakkına sahip olmaları gerekmektedir.En fazla 10 adet firma ile acentelik sözleşmesi yapabilirler.Kendi nam ve hesaplarına taşımacılık yapamazlar.

G2 Yetki belgesi fiyatı 11.619

G3 Yetki Belgesi: Ticari amaçla yurt içi kargo taşımacılığı konusunda acentelik yapacaklar verilen belgedir.

G3 Yetki belgesi almak için başvuranların; Kendi nam ve hesaplarına taşımacılık yapamazlar.En az 20 000 TL kayıtlı sermayelerinin olması gerekmektedir.M1-M2-P1-P2 yetki belgesine sahip en az bir firma ile imzalanmış acentelik sözleşmelerinin olması şarttır.Bu iş için elverişli en az 20 metrekare yükleme boşaltma alanına sahip olmalar gerekmektedir.Büyükşehir belediyesi sınırları içindeki ilçeler ve il merkez ilçesi hariç diğer ilçe belde ve kasabalarda bu işi yapmak için başvuranlar yetki belgesini %75 indirimle alabilirler.G3 yetki belgesi sahipleri en fazla 2 adet yetki belgesi sahibi firma ile sözleşme yapabilirler.

G3 Yetki belgesinin fiyatı 7.746

G4 Yetki Belgesi:Ticari amaçla uluslar arası ve yurt içi kargo taşımacılığı acenteliği yapacakların alması gereken belgedir.

G4 Yetki belgesi almak için başvuranların; Kendi nam ve hesaplarına taşıma yapamazlar. En az 30 000 TL kayıtlı sermayeye sahip olmaları gerekmektedir. M3 yetki belgesine sahip bir firma ile acentelik sözleşmelerinin olması gerekir.En az 20 metrekare kapalı yükleme boşaltma alanına sahip olmaları şarttır.G4 belgesi sahipleri en fazla 2 adet yetki belgesi sahibi firma ile acentelik sözleşmesi yapabilirler.

G4 Yetki belgesinin fiyatı 11.619